Powitanie

Witaj na Swojej nowej stronie.

Wielkanoc 2024

Jajko Wielkanocne XXL z słodyczami i zabawkąNiech Wielkanocne Święto Zmartwychwstania Pańskiego przypomni nam o mocy nadziei i odrodzenia, jakie niesie ze sobą wiara w Jezusa Chrystusa. Radosna okazja połączy Nas w modlitwie, dzieleniu się miłością oraz w duchu wzajemnej życzliwości. A blask Wielkanocy oświeci Nasze serca i przyniesie Nam pokój i błogosławieństwo. Dla Wszystkich działkowców, ich rodzin i nie tylko !!!!  Wesołych świąt !!!!!

Otwarcie WODY

W dniu 6 kwietnia 2024 roku zostanie napełniona instalacja wodna.

(Otwarcie Wody)

Do tego czasu należy dokonać wymiany liczników wody zainstalowanych na działkach, kontroli stanu instalacji wodnej, uzupełnienia braków. Lista braków i wymiany liczników na tablicy ogłoszeń.

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze 2024 r.

W dniu 9 marca 2024 roku w Sali Konferencyjnej Kościoła NMP MK w Zabrzu, ul. Jordana 84 „Dolny Kościół” odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze ROD Tulipan. Zebranie odbyło się w II terminie o godzinie 10:30. Walne Zebranie zatwierdziło działanie Zarządu w 2023 i za kadencję roku i dało zgodę do dalszej pracy i realizacji przestawionych na zebraniu planów.

Walne Zebranie uchwaliło następujące opłaty w 2024 roku na rzecz ogrodu:
- koszty funkcjonowania i zarządu 1zł od metra kwadratowego
- opłata wodna 14 złotych
- opłata energetyczna 17 złotych
- opłata inwestycyjna 100 złotych z przeznaczeniem na wymianę instalacji wodnej ROD
-opłata na wywóz odpadów komunalnych 260 złotych.
Sposób zbierania odpadów będzie podlegał bieżącej kontroli - w przypadku niewłaściwego segregowania odpadów komunalnych opłaty za wywóz zgodnie z informacją i fakturami z firmy FCC zostaną zwiększone.
Dodatkowo Zarząd informuje:
- Opłata członkowska wynosi 6.00 zł.
 Obowiązuje uchwała nr 10/2015 w sprawie opłaty za brak wodomierza o ustalonej klasie metrologicznej {antymagnetyczny o przepustowości 1m³ - równowartość 20m³ wody za dany rok kalendarzowy}

Nr  konta bankowego bez zmian 90 1750 0012 0000 0000 3272 6186, termin wnoszenia płatności opłat do 30 czerwca 2024 roku.

W każdej chwili można uzyskać wszelkich informacji w biurze ogrodu w godzinach otwarcia biura oraz na adres e-mail.

Skarbnikowe Gody 2023

Skarbnikowe Gody 2023

      Po raz kolejny w sobotę, 30 września, odbyły się Skarbnikowe Gody w Naszym Zabrzu w 101 rocznicę „urodzin” Zabrza. Impreza z wieloletnią i bogatą tradycją. Po raz kolejny Nasi Działkowcy z miasta uświetnili swój udział, może niebyło Nas zbyt dużo, ale za to bardzo charakterystycznie, co było widać w seriach błyskających flaszy aparatów fotograficznych. Paradą ruszyła z parkingu Centrum Handlowego Platan. Następnie ulicami Religi, Karola Miarki, Jagiellońską, Słodczyka oraz przez ul. Dubiela doszliśmy do Parku Miejskiego. W paradzie uczestniczyli goście z polskich i zagranicznych miast partnerskich, dzieci i młodzież z zabrzańskich przedszkoli oraz szkół czy grupy sportowe i taneczne. Tegoroczna parada odbyła się pod hasłem: „Magiczny ogród” (słowa klucz: ogród, kwiaty, rośliny, drzewa, przyroda, ekologia, piękno natury).  

Zapraszam do galerii zdjęć, zaznaczyć i otworzyć w nowej stronie https://photos.app.goo.gl/JfW5zwEaGr2D2xTk6

Śląskie Dożynki 2023

Śląskie Dożynki 2023

 

W dniu 09-09-2023 roku w Zabrzu w Ogrodzie Biała Róża odbyły się „Śląskie Dożynki” Polskiego Związku Działkowców. Ogród Biała Róża obchodził 100-lecie istnienia. Na tak doniosłą uroczystość przybyli Dostojni goście. Rozdano wiele cennych nagród i wyróżnień dla działkowców Białej Róży, a także dla ogrodów Okręgu Śląskiego. Nasz ogród ROD Tulipan w Zabrzu zdobył I miejsce w Okręgu Śląskim. Wkonkursie na najlepszą działkę w Okręgu Śląskim została wyróżniona działka nr 117 Państwa Jadwigi i Krystiana Zielonki w ROD Tulipan w Zabrzu. Podaję link do zdjęć z uroczystości https://photos.app.goo.gl/9pZHNjbs2Tzkc55N9, wystarczy zaznaczyć i otworzyć w nowej karcie.

Dożynki PZD 2023

Dożynki PZD 2023

W dniu 01-09-2023 roku w Warszawie odbyły się Krajowe Dożynki Polskiego Związku Działkowców. Nasz ogród ROD Tulipan w Zabrzu zdobył II miejsce w kraju. Najlepszym ogrodem okazał sie ROD w Kaliszu, szczegóły wkrótce. Podaję link do zdjęc z uroczystości  https://photos.app.goo.gl/pF6AoR9YHJ5AR12R9.

Dożynki 2023

Dożynki 2023

 

W dniu 26 sierpnia 2023 roku zostały przeprowadzone Dożynki Helenkowskie wspólnie z Radą Dzielnicy Zabrze - Helenka. Na uroczyste spotkanie przybyli liczni goście, V-ce Prezydent Pani Katarzna Dzióba, Poseł na Sejm RP Pan Tomasz Olichwer warz z żoną, Radna Sejmiku Śląskiego Pani Alina Nowak, Radni Miasta Zabrze,  Radni Dzielnicy Helenka, Proboszcz Parafii NMP MK w Zabrzu -  Helence, Przedstawiciele Społeczności SP 30 i 33. Zaproszeni goście podziękowali całej społeczności działkowej, docenili trud pielęgnacji i uprawy działek, na ręce prezesa złożyli życzenia dla wszystkich szanownych  działkowców. Przygotowano bardzo wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i powodzeniem. Między innymi, występy artystyczne w wykonaniu najmłodszych, SP 30, pokaz tresury „psa sportowego”, możliwość przejażdżki na koniu, możliwość obejrzenia „wozu bojowego” Straży Pożarnej. W czasie Dożynek zostały wręczone podziękowania dla osób i instytucji pomagających ogrodowi. Dożynki są połączone z Dniem Działkowca, w asyście Pocztu Sztandarowego i towarzystwie zaproszonych Gości zostało wręczone wiele nagród i Dyplomów dla Najlepszych Działkowców Naszego Ogrodu. Ostatnim punktem spotkania dożynkowego była zabawa do późnych godzin wieczornych. W dniu 27 sierpnia w tutejszym kościele odbyła się Masza dziękczynna za otrzymane plony, w której uczestniczyło wielu działkowców wraz z Pocztem Sztandarowym. Ling do Galerii,  https://photos.app.goo.gl/4wb8Z8VKk3nXBY8s5 wystarczy kliknąć i już oglądamy.

Wygenerowano w sekund: 0.01
37,706 unikalne wizyty