Dożynki 2021

     Tradycyjnie rokrocznie w miesiącu sierpniu na terenie dzielnicy Helenka odbywały się huczne im­prezy; Dożynki Helenkowskie i Dni Działkowca organizowane wspólnie przez ROD Tulipan i jego przyjaciół. Ponownie w tym roku z powodu pandemii impreza skromna. Spotkanie odbyło się w dniu 02-10-2021 roku w Sali konferencyjnej Kościoła NMP na Helence (dzielnica Zabrza).

Na spotkanie przybyli zaproszeni działkowcy, którym władze naszego Stowarzyszenia PZD i Prezydent miasta Zabrze nadali różnorodne odznaczenia i dyplomy. Na spotkanie przybyli zaproszeni znamienici goście:  Gospodarz Miasta -  Pani vice Prezydent Katarzyna Dzióba, zaproszony poseł na Sejm RP – Tomasz Olichwer nie przybył z uwagi na obrady Sejmu, Członka Krajowej Rady PZD – prezentował Piotr Witkowski, Radny Rady Miasta Zabrze Grzegorz Olejniczak, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 30 – prezentowała Pani Małgorzata Man, zaprzyjaźnioną Spółdzielnię Mieszkaniową prezentował Pan Marek Pawlik.

Wszyscy wymienieni to przyjaciele ROD Tulipan; interesują się sprawami Ogrodu, a kiedy Ogród w potrzebie zawsze może na nich liczyć. Spotkanie odbyło się z zastosowaniem zalecanych przez Ministra Zdrowia środków bezpieczeństwa o czym wspomniał na początku spotkania Prezes ROD Tulipan Stanisław Trzcieliński.

W pierwszej części spotkania obecni spożyli przygotowaną przez Panią Zosię pyszną golonkę przy śląskiej muzyce zespołu Pana Mietka.

W kolejnej części spotkania głos zabrał prezes Ogrodu; W imieniu Zarządu ROD Tulipan przywitał najlepszych działkowców Ogrodu i podziękował za codzienny, rzetelny trud i  zaangażowanie w pracach na rzecz ogrodu.

Przywitał wszystkich znamienitych gości, a Pani v-ce Prezydent Miasta tradycyjnie już wręczyła piękny kosz ogrodowych kwiatów. Następnie głos zabrała Pani v-ce Prezydent, podziękowała za trud, czas i pasję wkładaną w pielęgnację ogrodów. Podziękowała za odpowiedzialność i zaangażowanie dział­kowców, które przyczyniają się do umacniania pozycji Zabrza jako miasta przyjaznego mieszkań­com. Pogratulowała wspaniałych plonów i cudownej atmosfery jaką tworzą działkowcy  Ogrodu. Życzyła wielu kolejnych sukcesów a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 Następnie głos zabrał Radny Rady Miasta Zabrze Grzegorz Olejniczak. Pogratulował sukcesów. Stwierdził, iż rodzinne ogrody działkowe stanowią in­tegralną część miasta, od lat służą jako miejsce rekreacji i wypoczynku zabrzańskich rodzin, miej­sce integracji osób starszych i młodszych, działkowców i mieszkańców miasta Zabrza. Przyznał się, że też jest użytkownikiem działki w ROD Tulipan. Życzył dal­szych ciekawych inicjatyw oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

W kolejnej części w asyście Pocztu Sztandarowego i towarzystwie zaproszonych zostały wręczone odznaczenia i dyplomy najlepszym działkowcom.

Ostatni punkt spotkania to smaczny kawałek ciasta spożywany w towarzystwie przyjemnej muzyki zespołu Pana Mietka.     

Poniższy link otwiera galerię zdjęć ze spotkania, https://photos.app.goo.gl/b2j6L277S5ZCojG56

Dożynki 2021 w naszym kościele.

Dożynki 2021 w naszym kościele.

Jak co roku na zakończenie sezonu 2021 w naszym kościele odbyła się uroczysta dożynkowa Msza Święta .

Dziekujemy wszystkim darczyńcom plonów dostarczonych na tegoroczne dożynki.

Zapraszamy do galerii zdjęc.

 

 

 

Walne Zebranie

W dniu 17 lipca 2021 roku, w  II  terminie o godz. 1030 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze w tym roku na wolnym powietrzu, w siedzibie Zarządu  ROD Tulipan w Zabrzu, ul. Niepokólczyckiego 70, AMFITEATR.

 

Walne zebranie zatwierdziło działanie Zarządu w roku 2020 i dało zgodę do dalszej pracy i realizacji przedstawionych planów.

Uchwaliło stawki na rok 2021 w wysokościach:

Koszty funkcjonowania i zarządu 70gr od metra

Opłata wodna 14 złotych

Opłata energetyczna 11 złotych

Opłata inwestycyjna 50 złotych z przeznaczeniem na wymianę instalacji wodnej ROD

Opłata na wywóz odpadów komunalnych  180 złotych

 

Sposób zbierania odpadów będzie podlegał bieżącej kontroli - w przypadku niewłaściwego segregowania odpadów komunalnych opłaty za wywóz zgodnie z informacją miasta zostaną zwiększone
Dodatkowo Zarząd informuje:
- Opłata członkowska wynosi 6.00 zł.
- Opłata za wykorzystaną wodę 6,61 zł. za 1 m³
- Opłata za wykorzystany prąd 0,60 zł. za 1 kw
Obowiązuje uchwała nr 10/2015 w sprawie opłaty za brak wodomierza o ustalonej klasie metrologicznej{antymagnetyczny o przepustowości 1m³ - równowartość 20m³wody za dany rok kalendarzowy}

Dla przypomnienia podajemy nr konta bankowego 90 1750 0012 0000 0000 3272 6186

Przypominamy, każdy działkowiec ma oboiązek posaidania kompostownika na swej działece.

Spacer po odrodzie

Spacer po odrodzie

Spacer po ogrodzie "TULIPAN"

Wiosna nie jest dla Nas łaskawa, mimo to jest co oglądać i podziwiać w Naszym ogrodzie. Zapraszam do galeri zdjęć na "Spacer po ogrodzie", oraz podaję link do Galerii zdjęć https://photos.app.goo.gl/MN9xjGdWhX4NEMH37, wystarczy zaznaczyć i otworrzyć w nowej karcie

Wiosna 2021

 

   Witam, pozdrawiam.

Wiosna już jest, to widać i słychać, co prawda zimna i mokra, ale jest. Już mamy pierwsze ładne kwitnące kwiatki i drzewka, które cieszą oko działkowca i mieszkańców osiedla Helenka. Już niemal na każdej działce wre praca. Pracujemy też przy zabezpieczaniu mienia ogrodu, pracach porządkowych i niestety przy sprzątaniu po działkowcach.

22 kwietnia mamy "Światowy dzień ziemi", przed pandemią ogród Tulipan brał czynny udział w sparzątaniu świata. W tym roku z uwagi ciągnącą się pandemię nie braliśmy udziału w sprzątaniu Naszego osiedla i lasu, ale mimo to zachęcamy wszystkich do dbania o nasze wspólne dobro.

Zacytuję dzieci z przedszkola- "trzeba dbać, żeby ziemia była SZCZĘŚLIWA", my dorośli pomóżmy spełnić ich marzenie.

Zapraszam do Galerii zdjęć.

 


Wielkanoc

Wielkanoc

Niech czas wilekanocny utrzyma nasze marzenia w mocy i wszystkie życzenia okazały się do spełnienia, i aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości, abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności i niech symbol Boskiego  odrodzenia był i będzie celem dla nas do spełnienia. 

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych życzy Zarząd ROD Tulipan.

Ogłoszenie - woda

Witamy szanownych działkowców i informujemy:

Planujemy napełnienie instalacji wodnej w dniu 10  kwietnia 2021 r. Do tego czasu każdy działkowiec jest zobowiązany do przeglądu swojej instancji wodnej, szczególnie sprawdzenie zaworów odcinających wodę.

Uprasza się o przybycie w tym dniu na swoją działkę, i pomoc w sprawdzaniu szczelności wody u sąsiadów.

Do 10-tego kwietnia uprasza się osoby powiadomione o wymienienie liczników wody, a zaplombowanie odbędzie się po ustaleniu szczelności instalacji. Lista liczników do wymiany jest dostępna w biurze ogrodu lub pod telefonem 511-937-466

Wygenerowano w sekund: 0.02
48,641 unikalne wizyty