Walne Zebranie ROD "TULIPAN"

Walne Zebranie ROD "TULIPAN"

Zapraszamy wszystkich członków ROD "TULIPAN" na Walne Zebranie w dniu 07.03.2019 roku o godz. 10 w dolnych salkach Kościoła pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła na oś.Helenka.

W związku z omawianiem ważnych spraw dotyczących społeczności naszych działek prosimy o możliwie jak największą frekwencję.

                                                                                             Zarząd ROD"TULIPAN"

Szkoła na działce

    Zarząd Ogrodu ROD "Tulipan" wychodząc naprzeciw edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży szkolej przekazał działkę w nieodpłatne użytkowanie Szkole Podstawowej Nr 30. Dzieci będą miały mozliwość osobistego zaangażowania się w uprawę ogródka, dbania o jego czystość, pielęgnację terenu działki, poznawania przyrody i różnych możliwości dbania o przyrodę na działce, co w dalszej perspektywie może pozytywnie wpłynąć na świadomość ekologiczną. 

    W ramach kształtowania pozytywnej świadomości ekologicznej dzieci i młodzież włączyła się do pomocy w jesiennym sprzątaniu terenu ogrodu. Podjęte działania wykonywali z zapałem i pełnym zaangażowaniem, łącząc je z elemetnami zabawy.

                 

 

 


Dożynki 2019

Dożynki 2019

W dniu 31-08-2019 roku po raz koleny odbyły się uroczystości dożynkowe ROD Tulipan. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, z-ca Prezydenta Miasta Zabrza Pani Katarzyna Dziuba, poseł Tomasz Olichwer, radny Grzegorz Olejniczak i wielu innych.

        

Boże Ciało 2019

ROD "TULIPAN" w Zabrzu ogrodem otwartym,życie ogrodu związane z życiem dzielnicy Helenka; w czwartek 20.06.2019 r. odprawiona Msza Św. Bożego Ciała na terenie naszego ogrodu.

Galeria

90 lecie dzielnicy Helenka

W sobotę 25,05,2019 ,jak co roku na terenie ROD TULIPAN w Zabrzu obchodziliśmy święto dzielnicy Helenka, w tym roku święto szczególne" 90 lat powstania dzielnicy" Wspaniała uroczystość w pięknym leśnym otoczeniu ogrodu. Dopisała pogoda. Zabawa do późnej nocy. Dla dorosłych grały zespoły "ANDREO&KARINA"i kabaret OTTO Dla dzieci wspólnie z przyjaciółmi ogrodu(Przedszkola, szkoły, parafia, Rada dzielnicy, Urząd Miejski w Zabrzu) było wiele atrakcji.(patrz foto piaskownica)

W kolejnej atrakcyjnej imprezie pierwsze skrzypce grała Rada Dzielnicy Helenka. Patronat nad imprezą objęła Prezydent miasta Zabrze Pani Małgorzata Mańka Szulik która zaszczyciła nas swoją obecnością.

Galeria

Wygenerowano w sekund: 0.01
22,871 unikalne wizyty