Walne Zebranie Sprawozdawcze 2023

W dniu 25 marca 2023 roku w Sali Konferencyjnej Kościoła NMP MK w Zabrzu, ul. Jordana 84 „Dolny Kościół” odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze ROD Tulipan. Zebranie odbyło się w II terminie o godzinie 10:30. Walne Zebranie zatwierdziło działanie Zarządu w 2022 roku i dało zgodę do dalszej pracy i realizacji przestawionych na zebraniu planów.

Walne Zebranie uchwaliło następujące opłaty w 2023 roku na rzecz ogrodu:
- koszty funkcjonowania i zarządu 92gr od metra
- opłata wodna 10 złotych
- opłata energetyczna 10 złotych
- opłata inwestycyjna 50 złotych z przeznaczeniem na wymianę instalacji wodnej ROD
-opłata na wywóz odpadów komunalnych 260 złotych.
Sposób zbierania odpadów będzie podlegał bieżącej kontroli - w przypadku niewłaściwego segregowania odpadów komunalnych opłaty za wywóz zgodnie z informacją i fakturami z firmy FCC zostaną zwiększone.
Dodatkowo Zarząd informuje:
- Opłata członkowska wynosi 6.00 zł.
- Opłata za wykorzystaną wodę 6,62 zł. za 1 m³
- Opłata za wykorzystany prąd 0,78 zł. za 1 kw, do czasu, gdy TAURON nie zmieni ceny za KW.
Obowiązuje uchwała nr 10/2015 w sprawie opłaty za brak wodomierza o ustalonej klasie metrologicznej {antymagnetyczny o przepustowości 1m³ - równowartość 20m³ wody za dany rok kalendarzowy}

Nr  konta bankowego bez zmian 90 1750 0012 0000 0000 3272 6186, termin wnoszenia płatności opłat do 30 czerwca 2023 roku.

W każdej chwili można uzyskać wszelkich informacji w biurze ogrodu w godzinach otwarcia biura oraz na adres e-mail.

Woda

W dniu 1 kwietnia 2023 roku zostanie napełniona instalacja wodna.

(Otwarcie Wody)

Do tego czasu należy dokonać wymiany liczników wody zainstalowanych na działkach, kontroli stanu instalacji wodnej, uzupełnienia braków. Lista braków i wymiany liczników na tablicy ogłoszeń.

Gwiazdka 2022/2023

Gwiazdka 2022/2023

      W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2023 żegnamy minione miesiące i pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Pragniemy przeżyć niepowtarzalne świąteczne chwile w pokoju i wzajemnej bliskości. Serdeczne życzenia: Zdrowia, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń, zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów dla Działkowców i ich rodzin życzy Zarząd ROD Tulipan. A choinka??? Co prawda pod śniegiem, ale Nasza, Nasza i Nasza Własna.

Droga

Droga

W końcu mamy prawdziwy dojazd i dojście do Świetlicy i Biura Ogrodu. Całość inwestycji finansuje Miasto Zabrze. W załączeniu link go galerii zdjęć.

 

https://photos.app.goo.gl/pSbuLE5wfNHKUAZQ9

 

Zamknięcie wody

 O G Ł O S Z E N I E

 

      W dniu 15-10-2022 nastąpi zamknięcie wody dostarczanej na działki. Stany liczników wody na działkach można podawać za pomocą poczty elektronicznej lub telefonu, lub SMS

Podawać stan licznika wody!!!!

tele. sekretarz 511-937-466

e-mail: tulipan.delegaturazabrze@gmail.com

 

Wpłaty na konto:

90 1750 0012 0000 0000 3272 6186

Dożynki 2022

Zainicjowane wiele lat temu przez ROD Tulipan obchody Dożynek Helenkowskich po dwóch latach przerwy ponownie odżyły.  W dniu 27 sierpnia 2022 roku zostały przeprowadzone wspólnie z Radą Dzielnicy Helenka, Parafią NMP MK w Zabrzu Helence, SP 30, SP 33. Przygotowano bardzo wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i powodzeniem. Między innymi, występy artystyczne wykonaniu najmłodszych, pokaz tresury „psa sportowego”, możliwość przejazdu na koniu, możliwość obejrzenia „wozów bojowych” Straży Pożarnej.  W czasie Dożynek zostały wręczone podziękowania dla osób i instytucji pomagających ogrodowi, Dyplomy dla Przyjaciół  ROD Tulipan, otrzymali: Prezydent Pani Małgorzata Mańka-Szulik, Poseł na Sejm RP Pan Tomasz Olichwer, Radna Sejmiku Śląskiego Pani Alina Nowak, Radni Miasta Zabrze,  Radni Dzielnicy Helenka, Parafia NMP MK na Helence, W-ce Prezes OK Śląskiego PZD Pan Leszek Bucki, Przedstawiciele Społeczności SP 30 i 33. Dożynki są połączone z Dniem Działkowca, dwa w jednym, dlatego też w asyście Pocztu Sztandarowego i towarzystwie zaproszonych Gości zostało wręczone wiele nagród i Dyplomów dla Najlepszych Ogrodników Najlepszego Ogrodu. Ostatnim punktem spotkania dożynkowego był smaczny kawałek ciasta spożywany w towarzystwie przyjemnej muzyki i zabawa do późnych godzin wieczornych. W dniu 28 sierpnia w tutejszym kościele odbyła się Masza dziękczynna za otrzymane plony, w której uczestniczyło wielu działkowców wraz z Pocztem Sztandarowym. Ling do Galerii zdjęć https://photos.app.goo.gl/KvJobnVsoZZFwUvM8 , wystarczy kliknąć i już oglądamy.

Zaproszenie

Zarząd ROD Tulipan w imieniu swoim i wszystkich działkowców, w imieniu współorganizarowrów zaprasza na uroczustości dożynkowe w dniu 27 sierpnia 2022 roku na terenie ROD. tj  Zabrze ul. Niepokólczyckiego 70.

Głownym Patronatem jest Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik.

Przwidziano liczne atrakcje dla wyróżnionych i odwiedzających.

Szczegóły na Plakatach.

Wygenerowano w sekund: 0.01
35,497 unikalne wizyty