MOSTEK 2024

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego imieniem Tulipan w Zabrzu przy ulicy Niepokólczyckiego 70 dba o bezpieczeństwo swoich działkowców jak i osób odwiedzających Nasz ogród nie tylko na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego, ale także w drodze do niego. Przykładem opieki nad swobodnym i bezpiecznym dojściem jest mostek między Helenką a Miechowicami, który jest elementem drogi rowerowej między Zabrzem a Bytomiem, poza dolnym wejściem na działki. Zarząd dwukrotnie interweniował w Urzędzie Miejskim Zabrzu o wykonanie naprawy mostku celem zapewnienia bezpiecznego przejścia, niestety działania Zarządu nie znalazły zrozumienia u władz miasta, wobec powyższego Społeczni Instruktorzy Działkowi wraz z niektórymi działkowcami postanowili we własnym zakresie dokonać naprawy mostku i zapewnienie bezpiecznego przejścia działkowcom Naszego Ogrodu jak i osobom odwiedzającym szczególnie z Miechowic. W załączeniu Link do zdjęć z wykonanej pracy. https://photos.app.goo.gl/k2hU4jUEvhJR5o6V9

Festyn Rady Dzielnicy 2024

    W dniu 25-05-2024 roku na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego imieniem Tulipan w Zabrzu przy ulicy Niepokólczyckiego 70 odbył się festyn z okazji dziewięćdziesięcio pięcio lecia powstania Dzielnicy Helenka, organizowany przez Radę Dzielnicy Zabrze Helenka jak również przez Zarząd Ogrodu. Na festyn przybyli liczni zaproszeni goście m. in. poseł na sejm Pani Krystyna Szumilas  kandydatka do Europarlamentu Europejskiego, Pani poseł bardzo spodobał się Nasz Ogród, co potwierdziła wpisem w Kronice Ogrodu i pamiątkowym zdjęciem z Panem Prezesem St. Trzcielińskim, a także zastępca prezydenta Miasta Zabrze Pan Tomasz Oliver jak również przewodniczący Rady Miasta Zabrze Nasz mieszkaniec, Nasz działkowiec Grzegorz Olejniczak. Na imprezie były zabawy, giry zarówno dla młodzieży, dzieci jak i dla dorosłych, a także didżej, który przygrywał do tańca. Był przygotowany bufet, gdzie można było zakupić coś chłodnego do picia, jak i również kiełbaskę czy inne z rożna. Przybyli Goście bawili się prawdę powiedziawszy do ostatniego taktu muzyki a nawet ciut więcej. Zapraszamy na imprezy, które będą organizowane na terenie Ogrodu Działkowego Tulipan. W załączeniu link do zdjęć z Festynu https://photos.app.goo.gl/mhx7duWRZXmKurHA7, wystarczy zaznaczyć i otworzyć w nowej karcie. Pozdrawiamy.

Raj Rowerowy 2024-04-27

Raj Rowerowy 2024-04-27

W dniu 27-04-2024 roku na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego imieniem Tulipan w Zabrzu przy ulicy Niepokólczyckiego 70 rozpoczął się RAJ ROWEROWY organizowany przez Zabrzańską Spółdzielnie Mieszkaniową, administracja mieszkaniowa Helenka, a także Radę Nadzorczą Spółdzielni Mieszkaniowej Helenka.  Celem rajdu było jezioro Chechło, trasa została pokonana w przez w ciągu 3-4 godzin, rajd rowerowy ma promować zdrowy tryb życia, właściwe wykorzystanie czasu wolnego, właściwe korzystanie z dobra łona natury a także  świetnej przygody i pogody. Zakończeniem rajdu odbyło się na terenie ogrodu działkowego, był skromny grill, kawałek kiełbasy, miłe przyjemne wspomnienia z długiej wycieczki. Rada Nadzorcza ADM Helenka zaprasza na kolejny rajd rowerowy planowany w czerwcu 2024 r. tym razem do Czechowic, start odbędzie się z terenu ogrodu działkowego, zakończenie też prawdopodobnie na terenie ogrodu, co będzie dalej zobaczymy mamy nadzieję, że dopisze nam frekwencja, która była bardzo duża jak na pierwszy raz i pogoda, która zawsze jest mile oczekiwana przez każdego, który korzysta z łona natury. W załączeniu linki do zdjęć z rajdu, wystarczy zaznaczyć i otworzyć w nowej karcie. https://photos.app.goo.gl/QKQdDAZTx9yukG8B6.

SPRZEDAM DZIAŁKĘ

Kupię ,sprzedam..

 

SPRZEDAM DZIAŁKĘ


DZIAŁKA nr   341      tele. 508-823-886

Wielkanoc 2024

Jajko Wielkanocne XXL z słodyczami i zabawkąNiech Wielkanocne Święto Zmartwychwstania Pańskiego przypomni nam o mocy nadziei i odrodzenia, jakie niesie ze sobą wiara w Jezusa Chrystusa. Radosna okazja połączy Nas w modlitwie, dzieleniu się miłością oraz w duchu wzajemnej życzliwości. A blask Wielkanocy oświeci Nasze serca i przyniesie Nam pokój i błogosławieństwo. Dla Wszystkich działkowców, ich rodzin i nie tylko !!!!  Wesołych świąt !!!!!

Otwarcie WODY

W dniu 6 kwietnia 2024 roku zostanie napełniona instalacja wodna.

(Otwarcie Wody)

Do tego czasu należy dokonać wymiany liczników wody zainstalowanych na działkach, kontroli stanu instalacji wodnej, uzupełnienia braków. Lista braków i wymiany liczników na tablicy ogłoszeń.

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze 2024 r.

W dniu 9 marca 2024 roku w Sali Konferencyjnej Kościoła NMP MK w Zabrzu, ul. Jordana 84 „Dolny Kościół” odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze ROD Tulipan. Zebranie odbyło się w II terminie o godzinie 10:30. Walne Zebranie zatwierdziło działanie Zarządu w 2023 i za kadencję roku i dało zgodę do dalszej pracy i realizacji przestawionych na zebraniu planów.

Walne Zebranie uchwaliło następujące opłaty w 2024 roku na rzecz ogrodu:
- koszty funkcjonowania i zarządu 1zł od metra kwadratowego
- opłata wodna 14 złotych
- opłata energetyczna 17 złotych
- opłata inwestycyjna 100 złotych z przeznaczeniem na wymianę instalacji wodnej ROD
-opłata na wywóz odpadów komunalnych 260 złotych.
Sposób zbierania odpadów będzie podlegał bieżącej kontroli - w przypadku niewłaściwego segregowania odpadów komunalnych opłaty za wywóz zgodnie z informacją i fakturami z firmy FCC zostaną zwiększone.
Dodatkowo Zarząd informuje:
- Opłata członkowska wynosi 6.00 zł.
 Obowiązuje uchwała nr 10/2015 w sprawie opłaty za brak wodomierza o ustalonej klasie metrologicznej {antymagnetyczny o przepustowości 1m³ - równowartość 20m³ wody za dany rok kalendarzowy}

Nr  konta bankowego bez zmian 90 1750 0012 0000 0000 3272 6186, termin wnoszenia płatności opłat do 30 czerwca 2024 roku.

W każdej chwili można uzyskać wszelkich informacji w biurze ogrodu w godzinach otwarcia biura oraz na adres e-mail.

Wygenerowano w sekund: 0.01
48,659 unikalne wizyty